Telemedi.co – Telemedycyna z Polski

Telemedi.co – Telemedycyna z Polski

Czyżby nadchodził koniec kolejek przy zapisach do lekarza? Startup młodych Polskich przedsiębiorców z Telemedi.co  ma szansę nieźle namieszać na rynku usług medycznych. Telemedi.co właśnie pozyskało inwestora i co więcej, prestiżowy magazyn Wired uznał ich pomysł za ‚Startup of the week’.

Propozycje Telemedi.co  wydaje się być bardzo prosta: używając smartfonu lub tabletów zyskujesz dostęp do konsultacji z lekarzami i innymi specjalistami medycznymi – bez wychodzenia z domu.

Twórcy programu – Piotr Słomain i Paweł Sieczkiewicz – kooperację rozpoczęli w zeszłym roku. Inicjatywę wspiera Czeski akcelerator młodych biznesów „Wayra”, którego główną siedzibą jest Praga i właśnie tam od kilku miesięcy dzień po dniu projekt jest rozwijany. W zespole twórców Telemedi.co znajduje się również Lek.med. Paulina Nowak, która jest odpowiedzialna za medyczną część biznesu. Projekt finansowo wspiera także Venture Growth Partners (pod koniec września zainwestowali 78 000 euro czyli około 320 000 złotych na rozwój biznesu)

Przewidujemy, że wartość rynku telemedycznego w ciągu roku wykaże dwucyfrowy wzrost. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w Telemedi.co. Te pieniądze pozwolą im szybko rozszerzyć swoją działalność, co umożliwi zdobycie znaczącej pozycji na rynku w stosunkowo krótkim czasie. Następnym krajem w naszych planach wprowadzania usług telemedycznych jest Rumunia. Właśnie tam Telemedi.co sprawdzi funkcjonalność swojego modelu biznesowego – mówi Mircea Draghici, przedstawiciel funduszu VGP.

Trzymamy kciuki!

MedycynaZdalna.pl

Źródło: mamstartup.pl, maetiały prasowe telemedi.co

 

One Comment

  1. Taki system to bardzo dobry pomysł, oczywiście nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić na taką wirtualna rejestrację z uwagi na brak dostępu do internetu lub braku umiejętności korzystania ze smartfona -mowa tutaj o najstarszym pokoleniu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>