Terapeuta dla pracownika – Nowa oferta od Helping Hand

Terapeuta dla pracownika – Nowa oferta od Helping Hand

W ostatnich latach coraz więcej osób mierzy się z problemami natury emocjonalnej i psychicznej. Izolacja, lęk przed utratą pracy wywołany pandemią katalizuje już istniejące problemy i powoduje pojawienie się nowych. Coraz częściej zauważają go także pracodawcy.Helping hand wprowadza ofertę wsparcia zdrowia psychicznego dla pracowników dużych i średnich firm.

Wsparcia psychologicznego potrzebujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Z powodu pandemii musieliśmy zwolnić dotychczasowe tempo życia, przewartościować nasze cele. Doświadczamy większego stresu, częściej towarzyszą nam lęki, pojawiają się problemy ze snem. Praca z domu, ograniczenie aktywności na zewnątrz, dystans społeczny, ujawniają problemy dotychczas niewidoczne – rodzinne konflikty, nieradzenie sobie ze stresem, wypalenie zawodowe. Dokładne dane na ten temat przedstawiają nam analizy publikowane przez serwisy internetowe.

Widzimy, jak duża część tych problemów związana jest z pracą, a nawet jeśli nie jest związana z nią bezpośrednio, to wpływa na jej efektywność. Wsparcie psychologiczne pracownika staje się koniecznością. Jako pracownicy tracimy poczucie stabilności zatrudnienia, praca w domu utrudnia koncentrację, a częste spotkania online prowadzą do większego zmęczenia. Trudniej nam oddzielić życie zawodowe od prywatnego.

Pracownicy i eksperci HR zgłaszają potrzebę

Pandemia COVID-19 spowodowała wzrost globalnych problemów ze zdrowiem psychicznym pracowników o 78%. W krajach wysoko rozwiniętych, ponad 75% pracowników twierdzi, że pracodawca powinien robić więcej, aby wspierać kondycję psychiczną pracowników. W Polsce liczba konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych od początku pandemii wzrosła aż 2,5-krotnie.

„Coraz częściej firmy stwarzają swoim pracownikom również możliwość spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Przepracowanie problemów i porażek pozwala na bardziej efektywne działanie, większe opanowanie swoich emocji w kontaktach biznesowych oraz lepsze radzenie sobie ze stresem. W dzisiejszych czasach terapia to nie powód do wstydu, ale oznaka siły i chęci zadbania o siebie i swoją przyszłość, zarówno w obszarze zawodowym, ale także i osobistym” – twierdzi Katarzyna Richter, specjalista z obszaru HR i komunikacji międzykulturowej*

Wsparcie psychologiczne pracownika wyzwaniem dla pracodawcy

Pracodawcy w Polsce stają więc przed wyzwaniem dostosowania się do nowych realiów i znalezienia rozwiązań, które zminimalizują spadek efektywności, przywrócą motywację i lojalność pracowników. Wsparcie psychologiczne pracownika powinno stać się stałą częścią pakietów opieki zdrowotnej gwarantowanych przez firmy – tego oczekują pracownicy. Wzmożone zainteresowanie takim wsparciem ze strony firm działających w Polsce odczuliśmy również my. Nasza aplikacja wychodzi wiec naprzeciw tej potrzebie – wprowadzamy specjalną ofertę Helping Hand dla Pracodawcy. Jest to z jednej strony kompleksowa usługa obejmująca różnorodne funkcjonalności dostępne w aplikacji, z drugiej strony dostosowujemy ją do indywidualnych potrzeb firmy. W ramach pakietu Wsparcie psychologiczne pracownika proponujemy zarówno cykl indywidualnych sesji terapeutycznych z certyfikowanymi specjalistami, jak i dostęp do narzędzi wspierających terapię. Dajemy też możliwość zorganizowania zamkniętych grup wsparcia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i pełną anonimowość.

Helping Hand dla pracodawcy staje się niezawodnym elementem strategii wellbeing dla firm, które chcą odpowiedzieć na najbardziej aktualne potrzeby swoich pracowników.

Więcej informacji na: Stronie Helping Hand.

Źródło: hh24.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>