Teledent – telestomatologia z USA

Teledent – telestomatologia z USA

Firma MouthWatch stworzyła pierwszą na świecie platformę dedykowaną stomatologom oraz higienistkom stomatologicznym, która umożliwia wirtualny kontakt z pacjentami, niezależnie od ich lokalizacji. Jest to pierwszy na świecie system do telestomatologii.

Według założyciela firmy MouthWatch Branta Hermana, która stworzyła system, TeleDent to platforma dla dentystów i higienistek stomatologicznych umożliwiająca konsultowanie pacjentów oraz ocenę stanu jamy ustnej „na żywo” on-line.

Aby mieć dostęp do TeleDent’u wystarczy komputer i odpowiednie oprogramowanie. Korzystając z portalu dentyści mają do dyspozycji technologię dającą najpewniejszy sposób przekazywania informacji, między innymi przez wideokonferencje na żywo oraz możliwość przesyłania i archiwizowania zdjęć wykonywanych przez aparaty rtg.

Teledent – Ułatwiony dostęp do specjalisty

MouthWatch ocenia, że platforma przyczyni się także do poprawy zdrowia jamy ustnej u Amerykanów. Według badań firmy, aż 1 na 7 mieszkańców USA ma utrudniony dostęp do dentysty.

Źródło: Dentonet / Studio Uśmiechu MM Dent

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>