Sony SmartWatch 3

Sony SmartWatch 3

Sony SmartWatch 3 to (łatwo się domyślić) następca Sony SmartWatch 2. Najważniejszą nowością jest to, że nowszy model jest oparty na platformie Android Wear, a więc będzie bezpośrednio konkurować z podobnymi produktami LG, Samsunga i Motoroli. Przynajmniej w teorii, bo wystarczy rzut oka na ten zegarek i od razu się widzi, że jest on skierowany do trochę innej grupy użytkowników niż LG G Watch R, czy Motorola Moto 360. Przede wszystkim postawiono tu na wytrzymałość, którą mają zapewnić takie elementy jak gumowa, dość szeroka opaska, metalowy tył i wodoszczelność potwierdzona certyfikatem IP68. Do gustu przypadnie to raczej osobom korzystającym z takich gadżetów trakcie jakiejś aktywności fizycznej, niż traktującym zegarek jako formę biżuterii.

Pod obudową kryje się zaskakująco dużo mocy: za sprawne działanie SmartWatcha 3 odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomma (APQ8026 4 × 1,2 GHz Cortex-A7) i 512 MB pamięci operacyjnej. Został on też wyposażony w 4 GB wbudowanej pamięci, do której można chociażby wgrać ulubione piosenki słuchane w czasie biegania. Ciekłokrystaliczny (niestety to nie OLED) wyświetlacz ma przekątną 1,6 cala i rozdzielczość 320 × 320, akumulator ma pojemność 420 mAh, co ma wystarczyć na około 2 dni typowego użytkowania, a listę funkcji zamyka GPS i NFC. Cecha charakterystyczną tego produktu ma być to, że funkcje takie jak odtwarzacz muzyki i rejestrowanie trasy mają działać także wtedy, gdy w pobliżu nie będzie smartfona. Mocnym punktem ma być też synchronizacja danych z aplikacją Sony LifeLog. Cena? 230 euro.

zegarek smart sony

Źródło: http://pclab.pl/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>