Google lens – inteligentne soczewka dla diabetyków.

Google lens – inteligentne soczewka dla diabetyków.

Wygląda na to że Google Glass ™ to nie ostatni projekt giganta z Mountain View pozwalający nam widzieć więcej. Poza okularami Google inwestuje w technologie związane z inteligentnymi soczewkami. Fakt ten potwierdza projekt glukozo-czułych soczewek, mających pomóc diabetykom. Urządzenie w przeciwieństwie do większości rozwiązań nie wymaga igieł i kłucia.

Inteligentna soczewka google zmierzy poziom glukozy w organiźmie w nieinwazyjnie dzięki czujnikom analizującym skład chemiczny naszych łez.
W styczniu tego roku, na oficjalnym blogu Google mogliśmy przeczytać o praktycznie niewidocznych dla ludzkiego oka sensorach i antenach cieńszych od ludzkiego włosa. Sensor i antena będą umieszczone pomiędzy dwiema warstwami przeźroczystego materiału tworzącego wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię soczewki. Czujnik zmierzy poziom glukozy raz na sekundę a miniaturowa dioda LED powinformuje nas jak tylko poziom glukozy wykroczy poza bezpieczny limit. Gdy tylko technologia zostanie dopracowana powstaną także aplikacje (na smartfona) zbierające dane i przekazujący je tak dla pacjenta jak i lekarza.

Według publikacji Google testy technologii są już bardzo zaawansowane. Trwają także intensywne rozmowy z FDA na temat przyszłych możliwości tej technologii. Nie mniej jednak na rozwiązania dla Klientów przyjdzie nam jeszcze poczekać około 5 lat.

 

Źródło:

Studio Uśmiechu MM Dent
Global health and travel
Health.usnews.com
Googleblog.glogspot.com

One Comment

  1. Naprawdę ciekawe rozwiązanie.
    Ciekawi mnie też fakt działania tej diody alarmującej o ilości cukru w organiźmie, czy będą to widzieć wszyscy w otoczeniu osoby z cukrzycą czy też tylko san chory.

    Pozdrawiam

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>